Partner

W Villa Hoff Wellness&SPA została przygotowana specjalna oferta dla kontrahentów oraz gości Jurassic Salmon Sp. z o.o.

Dowiedz się więcej

Limity połowowe na Bałtyku ogłoszone…

W połowie września minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej specjalnym obwieszczeniem poinformował, że na podobszarach 22-31 Morza Bałtyckiego wyczerpana została ogólna kwota połowowa łososia. Oznacza to, że połowy tej ryby do końca 2018 roku będą wstrzymane.

Podobszary 22-31 obejmują prawie całe Morze Bałtyckie. W 2018 roku unijne kraje mogły odłowić łącznie ponad 106 tysięcy sztuk łososia. Polska w tym roku mogła odłowić około 6 tysięcy sztuk. Dodatkowo w lipcu dołożono kolejne 1800 sztuk do odłowienia. Obecnie jednak po analizie dzienników połowowych okazało się, że ogólna kwota została wyczerpana i połowy wstrzymano.

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że jednym z powodów takiej decyzji był fakt, że jednostki, które miały przydzielone chociażby po kilka sztuk łososia na rok prowadziły ciągłe połowy tej ryby. W dziennikach pojawiały się natomiast zapisy, że zamiast łososia odławiana jest troć wędrowna, której połowy są nielimitowane.

 

źródło : portalmorski.pl

 

Jurassic Salmon Spółka z o. o.

Skontaktuj się z nami

* Pola obowiązkowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Villa Hoff Karapuda&Karapuda sp.j. z siedzibą w Trzęsaczu 72-344 , ul. Słoneczna 3 w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

Jurassic Salmon Spółka z o.o.
Dreżewo 25, 72-343 Karnice
woj. zachodniopomorskie
Wyznacz trasę